SERIAL, JAKIEGO JESZCZE NIE BYŁO

Serial RADIO RADIO

wolisz wiedzieć, czy wierzyć?

Są tacy, którzy pracują nad rzetelnym przekazem. Są też tacy, którzy realizują misję nawracania odbiorców na poglądy własne lub … prezesa.  Chcemy opowiedzieć Wam ich historie. 

Pierwszy szczeciński serial – “Radio Radio” odsłania kulisy pracy newsroomu fikcyjnej, lokalnej rozgłośni. Bohaterów poznajemy w ciekawym dla mediów momencie – nadejścia tzw. “dobrej zmiany”. Dla wielu dziennikarzy był to początek dynamicznej kariery, dla innych – początek jej końca.  

W pierwszym sezonie pokażemy Wam, jak wygląda formatowanie opinii publicznej z jednej strony i etyczne dziennikarstwo – z drugiej. Będzie i śmiesznie i strasznie. 

tego jeszcze nie było

Serial realizowany jest w nowatorskiej formie – wszystkie wydarzenia są fikcyjne, jednak ich tło stanowią rzeczywiste sytuacje, a do serialowego studia radiowego zapraszane są osoby znane z życia publicznego, występują we własnej roli i podczas wywiadu mówią to, co myślą. Ich wypowiedzi nie są elementem scenariusza. W ten sposób filmowa fikcja przenika się z rzeczywistością. 

Niezależnie od tego, jak wyobrażacie sobie kulisy pracy dziennikarzy, w serialu “Radio Radio” pokażemy Wam pełniejszy ich obraz i choć perypetie bohaterów są fikcyjne, sytuacje te mogłyby z pewnością wydarzyć się naprawdę. 

obsada i Twórcy

W projekt zaangażowali się najlepsi aktorzy szczecińskich teatrów: 

Piotr Bumaj, Arkadiusz Buszko, Adam Dzieciniak, Bolesława Fafińska, Robert Gondek, Adrianna Janowska-Moniuszko, Michał Lewandowski, Maciej Litkowski, Grażyna Madej, Grzegorz Młudzik, Wojciech Sandach, Przemysław Walich, Sylwia Witkowska.

Operatorzy i montażyści z: 24fps.pl, Szeroki Kąt

szukamy producenta

Zrealizowaliśmy odcinek pilotażowy siłami własnymi, naszych przyjaciół
i świetnych aktorów, którzy chętnie zaangażowali się w projekt. 

Jesteśmy na etapie poszukiwania producenta do współpracy przy kolejnych odcinkach. Szczegóły omawiamy na spotkaniach. Zapraszamy do kontaktu:
pod numerem telefonu: 609 136 591. 

partnerzy

24 fps
Szeroki Kąt
Akademia Sztuki w Szczecinie